Veselības salons Z on Facebook Veselības salons Z Kontakti

ZOBU ĀRSTĒŠANA

Veselības salons Z Veselības salons Z Veselības salons Z Veselības salons Z Veselības salons Z

Zobu ārstēšana

Jūsu izvēlei piedāvājam visa veida zobu plombēšanu - ar amalgamu (sudraba), kompozītu (baltām) vai porcelāna plombām, inlejām un onlejām

Zobu plombēšana ar amalgamu un gaismā cietējošiem (baltajiem) materiāliem

Zoba atjaunošana izmantojot mikroprotezēšanu - keramikas inlejas un onlejas

Zoba estētikas atjaunošana - spraugu slēgšana, kosmētisko defektu novēršana

Bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam zobu higiēna ir valsts apmaksāts pakalpojums.

Endodontija

Vārds endodontija cēlies no grieķu cilmes vārdiem endo (iekšā) un odons (zobs), tā ir zobārstniecības nozare, kas nodarbojas ar sakņu kanālu ārstēšanu. Gadījumos, kad pacients ir izvēles priekšā: zobu zaudēt vai pateicoties modernām tehnoloģijām un speciālistu prasmei zobu glābt, tad tieši endodontiska ārstēšana ir pēdējā iespēja saglabāt zobu pacienta mutē.

Endodontiskas slimības bieži ir asimptomātiskas un tiek atklātas rentgenoloģiskā izmeklēšanā. Aktuāls sakņu kanālu ārstēšanas un pārārstēšanas iemesls ir zobu sagatavošana protezēšanai.Bruksisma (zobu griešana) ārstēšana un profilakse

Gatavojam dienas un nakts zobu kapes:

-samazina zobu griešanu

-samazina muskuļu aktivitāti un sāpes

-pasargā zobus no nodiluma

-stabilizē oklūziju (sakodienu)

-samazina sasprindzinājumu žokļu rajonā (sejas muskuļiem)

Normāls zobu nodilums 1. gadā, sānu zobiem, ir 30 milimikroni. Zobu griešanas rezultātā zobu nodilums ir 30 reizes straujāks.Smaganas un periodontīts (paradontoze)

Dažādu faktoru ietekmē cilvēkiem mutes dobumā rodas labvēlīgi apstākļi baktērijām, kas izraisa smaganu iekaisumu. Cēloņi var būt dažādi – cukura diabēts, vielmaiņas traucējumi, paaugstināts asinsspiediens, iedzimtas sirdskaites, reimatisms, antibiotiku lietošana, diētas izmaiņas, nepietiekama mutes higiēna, lokālas izmaiņas mutē u.c.

Patogēno mikroorganismu vairošanos var sekmēt arī nekvalitatīvas protēzes vai plombas ar pārkarēm, kuras grūti iztīrīt. Smaganu iekaisumu izraisa zobu aplikumi un mikroorganismu izstrādātās kaitīgās vielas. Šo vai citu apstākļu dēļ var rasties dziļi defekti ne tikai mīkstajos smaganu audos, bet arī kaulā. Ja iekaisumu neārstē, tas kļūst par nopietnu zoba balstaudu sistēmas iekaisumu – periodontītu.

Neārstētas slimības sekas var būt bēdīgas – kaulaudi un žokli saturošās saites var sabrukt un zobs izkritīs. Tādēļ smaganu iekaisumi savlaikus jānovērš.AIRFLOW PERIO smaganu kabatu ārstēšana


Airflow perio, Veselības salons Z

Pat, ja regulāri tiek veikta zobu higiēna, var veidoties dziļš zobakmens, kuru, mehāniski noņemot, pacientam rodas ne visai patīkamas sajūtas, turklāt ne reti veidojas arī smaganu iekaisums un sastrutojumi smaganu kabatās.

Jaunākais un visefektīvākais zemsmaganu zobakmens noņemšanas un smaganu iekaisuma ārstēšanas veids ir Airflow perio, kas smaganu iekaisumu ārstē ar speciālas iedarbības ultraskaņu, gaisu un pulveri. Šīs tehnoloģijas, ar kurām strādā "Veselības salons Z" speciālisti, ir smaganas saudzējošas, pacientam nesāpīgas, bet rezultāts redzams jau pēc pāris dienām! Metodes priekšrocība ir tā, ka nav jāiejaucas ķirurģiski, kas pacientam ir ne tikai sāpīgi procesa laikā, bet arī vēlāk – pēcoperācijas un sadzīšanas periodā – rada nepatīkamas sajūtas.

Turklāt ar ķirurģisko ārstēšanu vienā reizē cietos aplikumus iespējams noņemt tikai nelielā mutes daļā, bet atlikušajā, neiztīrītajā – saglabājas gan mikroorganismi, gan to produkti. Tādēļ pastāv risks, ka audu sadzīšanas laikā sanētajā daļā drīz vien atkal savairosies baktērijas. Izmantojot šo metodi, pusotras līdz divu stundu laikā var noņemt zemsmaganu zobakmeni no zobiem abās žokļu rindās un iztīrīt ļoti dziļas smaganu kabatas.Erozijas – zobu audu izzušana

Saistīta galvenokārt ar saldināto, gāzēto dzērienu lietošanu. Ūdens un piens ir nomainīts pret sulu, kolu un fantu (soft drinks). Bojājumus var atjaunot ar porcelāna plombēm, kuras ir izgatavotas no ļoti cieta, plāna materiāla, stiklveida keramika. Tā ir ļoti kosmētiska, neveido malas sūci, bojājumus starp zobu un plombi. Ilgs kalpošanas laiks (15 gadi un iglāk).

Kompozītmateriāli – baltās plombes. Lietojam plombējamos materiālus ar ekskluzīvi zemu saraušanās tehnoloģiju, tādēļ plombes malu slēgums ar zoba audiem ir izcils.

Tā varam nodrošināt plombēm:

-ilgmūžību un izturību

-izcilu estētiku


Strādājam lietojot tikai koferdamu (koferdams ir t.s. gumijas laukums, kas izolē zobu). Ārstējamais zobs tiek aizsargāts no siekalām, mikrobiem, tā nodrošinot darba kvalitāti. Pacients tiek aizsargāts no ķīmisku vielu, sudraba amalgamas, skalojamo šķīdumu iekļūšanas mutes dobumā.