Veselības salons Z on Facebook Veselības salons Z Kontakti

ZOBU PROTEZĒŠANA

Veselības salons Z Veselības salons Z Veselības salons Z Veselības salons Z Veselības salons Z

Zaudēto zoba audu restaurācija ar kroņiem un tiltiem

Ja dabīgam zobam ir tikai neliels bojājums, tad to var atjaunot ar dažādiem plombējamiem materiāliem. Taču bieži ir gadījumi, kad zobs ir stipri plombēts vai kroņa daļa nolūzusi vispār. Šajos gadījumos no dabīgā zoba audiem ir palicis maz vai arī to nav vispār. Lai atjaunotu zobu šādās situācijās, izmanto mākslīgos kroņus.

"Veselības salonā Z" zobu protezēšanu veic zobārste Sarmīte Griķe. Strādājam ar pasaules līderi zobu implantu, protezēšanas detaļu un audu reģenerācijas produktu ražošanā Šveices firmu str-logo-small


Mākslīgie kroņi var tikt izgatavoti no dažādiem materiāliem:

Plastmasa vai kompozīts - Visvienkāršākie un lētākie

Liets metāls - Tie ir izturīgi, taču to galvenais mīnuss ir metāliskais spīdums, kas samazina estētiskās īpašības

Metālkompozīts vai metālakrilāts - Kroņa iekšpusē ir plāna metāla kārtiņa, uz kuras tiek klāts kompozīts – gaišs materiāls zoba krāsā. Šiem kroņiem metāls nav redzams, tas piedod stiprību

Metālkeramika - Kroņa iekšpusē ir plāna metāla kārtiņa, kura pārklāta ar porcelānu (keramiku). Šī ir estētiska un izturīga restaurācija

Bezmetāla keramika - Šī ir visestētiskākā un dabiskākā no restaurācijām. Porcelāna kronis praktiski neatšķiras no dabīgā zoba, jo tas līdzīgi dabīgam zobam lauž gaismas starus. Lai atrisinātu izturības problēmu, ir ieviestas jaunas tehnoloģijas - datorizēti tiek izfrēzēti izturīgi kroņu karkasi no alumīnija oksīda vai cirkonija oksīda. Šie porcelāna kroņi ir tikpat estētiski, turklāt ļoti izturīgi.

Lieti dārgmetāla (zelta) kroņi - Ļoti precīzi, izturīgi.Trūkstošo zobu aizvietošana ar izņemamām protēzēm

Trūkstošos zobus mutē var aizstāt arī ar izņemamām konstrukcijām. Tas nozīmē, ka mākslīgie zobi nav stingri nofiksēti mutē, bet tie higiēnas procedūru veikšanai ir izņemami un atkal ieliekami atpakaļ.

Izņemamās protēzes tiek izgatavotas no plastmasas, vai arī metāla un plastmasas kombinācijas. Ir gadījumi, kad izņemama konstrukcija ir vienīgais veids kā aizstāt trūkstošos zobus. Šajos gadījumos var tikt izmantoti arī implanti, lai nodrošinātu izņemamās protēzes stabilitāti un mazinātu pacienta diskomfortu.Kosmētiska zobu virsmas atjaunošana ar porcelāna plāksnītēm.

Šī ir estētiska un zoba audus saudzējoša restaurācija. Porcelāna plāksnītes (venīrus) izgatavo, ja zobs no redzamās puses ir noplombēts, tam ir mainīta krāsa vai redzami pigmentveidīgi defekti, nelīdzenas zobu rindas gadījumos u.c.

Ar plāksnīšu palīdzību var mainīt zobu formu, krāsu un pozīciju. Izgatavojot venīrus, no zoba ārējās (redzamās) virsmas tiek noslīpēts aptuveni 0.5 mm zoba audi. Ārsts no noslīpētajiem zobiem ņem nospiedumu, lai laboratorijā varētu izgatavot dažāda veida porcelāna plāksnītes. Starp laikošanas seansiem var tikt izgatavotas pagaidu plāksnītes. Jau gatavos venīrus ārsts pielīmē pie zoba ar īpaši izturīgiem cementiem. Porcelāna plāksnītes parasti izgatavo priekšzobiem.Daļēja zoba kroņa bojājuma atjaunošana ar inlejām un onlejām

Gadījumos, kad dabīgais zobs ir zaudējis salīdzinoši nedaudz audus, var tikt izgatavotas laboratorijā veidotas plombas – inlejas un onlejas.

Inlejas ir restaurācijas, kad ir palicis vismaz 1 vesels dabīgā zoba paugurs, savukārt, onlejas pilnībā nosedz zoba kožamo virsmu. Ārsts no sagatavotā zoba ņem nospiedumu, un laboratorijā tiek izgatavota gatava inleja vai onleja, kuru ārsts ielīmē zobā ar cementa palīdzību. Inlejas un onlejas var tikt izgatavotas no kompozīta, porcelāna un dažādiem metālu sakausējumiem – piemēram, zelta sakausējumi.